piątek, 11 czerwca 2021

 


Wystawa malarstwa z cyklu MADONNA, prac wchodzących w skład rozprawy doktorskiej Karoliny Zwoniarskiej, obronionej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. To pierwsza prezentacja po upublicznieniu w Kielcach w Galerii XS.
Prace malarskie skupiają się wokół obszaru ról i wizerunków kobiety, pod wspólnym tytułem "madonny". To bardzo osobista opowieść o kobiecej naturze, o jej różnych aspektach, zarówno z cielesnego jak i duchowego wymiaru. Artystka podejmuje dialog z narzuconym społecznie i kulturowo znaczeniem kobiecości. Sięga po akt traktując nagie ciało jako uniwersalny znak prawdy i wykorzystując go jako symbol ponadczasowości. Jednocześnie podkreślając problem wykorzystywania nagości i jej uprzedmiotowienia we współczesnym świecie. Starając się przeciwstawić współczesnemu epatowaniu nagością, skupiła się na podkreśleniu piękna kobiecego ciała i jego metafizycznej mocy dawania życia.
Pokaz odbędzie się w jednym lokali na parterze w przestrzeni Elektrowni Powiśle. Zlokalizowana w sercu Warszawy Elektrownia Powiśle łączy ponad 100-letnią historię i zabytkową architekturę z nowoczesnością, tworząc niezwykły charakter tego miejsca. W zrewitalizowanych wnętrzach dawnej Elektrowni swoją przestrzeń znalazło ponad 90 polskich i zagranicznych marek, liczne restauracje serwujące kuchnie z różnych zakątków świata oraz pierwsza w Polsce strefa piękna – Beauty Hall, w której można skorzystać z ponad 300 usług w dziedzinie urody i pielęgnacji. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także 90 apartamentów na wynajem, 3 budynki biurowe oraz hotel butikowy Barceló, którego otwarcie zaplanowane jest na 2022 rok. Elektrownia Powiśle tętni życiem każdego dnia, a jej niepowtarzalny charakter oraz liczne wydarzenia artystyczne, kulturalne czy modowe sprawiają, że jest to miejsce, do którego chce się wracać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz