czwartek, 6 maja 2021

OTWARTE OGRODY ARTYSTÓW DĄBROWY 2020

To już 6 edycja

OTWARTE OGRODY ARTYSTÓW DĄBROWY

13 września 2020 w godzinach 13-18
można oglądać sztukę w ramach Otwartych Ogrodów Artystów Dąbrowy. 

Zapraszam na Zachodnią 13 w Łomiankach do magicznego ogrodu Państwa Grześkiewiczów, 
gdzie między innymi można obejrzeć moje obrazyNasze miasto pomimo dynamicznego rozwoju w ostatnich latach, nie posiada żadnej galerii sztuki. Nawet Centrum Kultury nie dysponuje typowo wystawienniczą przestrzenią, w której profesjonalnie można by pokazać malarstwo, grafikę czy rzeźbę. Można powiedzieć, że na tym tle wyróżnia się centrum handlowe Łomianki, gdzie została wydzielona przestrzeń ze sztuką w ramach działania grupy Projekt Art.


Tam gdzie nie ma warunków rodzi się kreatywność. W 2005 roku po raz pierwszy zostały zorganizowane plenerowe pokazy sztuki w przestrzeni prywatnych ogrodów, najpierw w Łomiankach Dolnych, niedługo potem na Dąbrowie. I to właśnie nieprzypadkowo na Dąbrowie idea ta jest realizowana każdego roku niezmiennie i z wielkim powodzeniem. 


Dąbrowa znana jest z pracowni artystycznych wielu wspaniałych twórców. Dzięki społecznej inicjatywie będzie realizowany Park Artystów przy ulicy Zachodniej. Otwarte Ogrody Artystów Dąbrowy skupiają ludzi zajmujących się sztuką w naszej gminie, ale też przyciągają wielu ciekawych gości zarówno wśród wystawiających, jak i odwiedzających. Impreza podczas ostatnich 6 edycji zbudowała renomę, a pokazy odbywają się na wysokim poziomie, pomimo niesprzyjających czasem warunków i oczywistych trudności ekspozycyjnych. Także w tym roku wystawy przyciągnęły wielu odwiedzających, bo potrzeba obcowania ze sztuką jest ważna dla wielu mieszkańców Łomianek.Karolina Zwoniarska

11.10. 2020
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz