poniedziałek, 11 czerwca 2012

W najbiższą sobotę MIRONALIA i otwarcie Artystycznej KamienicyARTYSTYCZNA KAMIENICA, ul. Tarczyńska 3

W tym roku święto ulicy Tarczyńskiej i dzielnicy Ochota zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Symboliczne przekazanie kluczy przez Burmistrza Ochoty pozwoli otworzyć podwoje kamienicy przy Tarczyńskiej 3, gdzie wkrótce na każdym piętrze odbywać się będą wydarzenia artystyczne. Prawdziwie świąteczna atmosfera przywita gości na zewnątrz. Na ulicy staną stoły i krzesła, gdzie będzie czekał poczęstunek domowej roboty (chleb ze smalcem i ogórki). Do tańca zagra w klezmerskim repertuarze na gitarze pan Krzysztof Wójcicki. Elektryzująco zapowiada się performance pod nazwą „Wysokie Napięcie” towarzyszący wystawie UNPLAGGED.

W programie:

Galeria " Obserwacja" na gruzach nowo powstającej kamienicy Artystycznej Tarczynska 3 zaprezentuje przekrojową fotoprezentację, nawiazując do planowanych przyszłych działań

Warsztaty "Obserwatorium" przedstawia jesienny program zajęć z fotografii tradycyjnej, jednocześnie będzie to dobry czas i okazja do spotkania z twórcami i wykładowcami fotografii

UNIA TEATR NIEMOŻLIWY:

jeden quasi-wykład wg prof. Leszka Kołakowskiego: Balaam czyli Problem winy obiektywnej z rzeźbami Grzegorza Durlika, wykład wygłosi Maciej Dużyński

(cześć spektaklu: Opcje życia - quasi-wykłady filozoficzne wg prof. L.Kołakowskiego ilustrowane animacją rzeźb, zapowiedzią i komentarzem muzycznym przez Marka Żurawskiego opatrzone, w inscenizacji Marka b.Chodaczyńskiego, z repertuaru Unii Teatr Niemożliwy - teatr lalek dla dorosłych)

Połączone siły stowarzyszeń Front Sztuki i Free Art zaprezentują wystawę UNPLAGGED - współczesne obrazy, rzeźby i rysunki w wyjątkowej scenerii kamienicy w pierwszej fazie adaptacji – bez prądu.

Podczas trwania wystawy zapraszamy na koncert trio: JAN CZAPLA

na trąbkę, gitarę i kontrabas. Muzycy graja oniryczny ambient/drone jazz, czyli delikatne, improwizowane pejzaże grane na granicy ciszy, celem opowiedzenia historii tylko i wyłącznie za pomocą dźwiękowej improwizacji. Emocje, które muzycy starają się odtworzyć, mogą przywodzić na myśl recepcję filmów Greenaway'a, Cronenberga czy Paradżanowa. Sami artyści to co robią nazywają Muzyką Narracyjną.

Na dobrą zabawę mogą liczyć też dzieci. Pod kierunkiem artystów będą mogły wziąć udział w ulicznych warsztatach Wielka Fantastyczna Mapa Ochoty.

relacja z Mironaliów:
kamienicaartystyczna.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz